Firma Cleanroom jest jednym z podmiotów należących do działalności RENEX GROUP

Dowiedz się więcej

Czyste stanowisko zostało pierwotnie stworzone jako uzupełnienie technologii pomieszczeń czystych, a obecnie jest stosowane w wielu gałęziach przemysłu, takich jak badania, produkcja, przemysł lotniczy i kosmiczny, nauki biologiczne, produkcja farmaceutyczna i przetwórstwo żywności.

Wiele preparatów medycznych odbywa się na czystych stanowiskach, co wyjaśnia, dlaczego często można je spotkać w szpitalach, klinikach, laboratoriach i placówkach medycznych na całym świecie.

Jak działają komory laminarne?

Korzystanie z komór laminarnych jest zalecane do pracy z materiałami nie stanowiącymi zagrożenia, gdzie czyste, wolne od cząstek stałych powietrze jest niezbędne do uniknięcia skażenia.

Czyste stanowisko zapewnia, że powierzchnia robocza jest stale zalewana powietrzem z filtrem HEPA o przepływie laminarnym.

W przeciwieństwie do szafy bezpieczeństwa biologicznego, stanowisko sterylne chroni pracę na powierzchni roboczej, ale nie personel czy otaczające środowisko przed aerozolami powstającymi na powierzchni roboczej.

Filtr powietrza HEPA zatrzymuje 99,999% cząstek o średnicy większej niż 0,3 mikrona. Stoły czyszczące Air Science z pionowym i poziomym przepływem laminarnym.